Radom stara się o realizację inwestycji nowego wjazdu do miasta od strony Rzeszowa

Decydenci z Radomia dążą do realizacji projektu nowego wjazdu do miasta poprzez drogę krajową nr 9, od kierunku Rzeszowa. Planowany termin omówienia tej inwestycji to lipiec, podczas obrad sejmowej podkomisji ds. transportu drogowego, drogownictwa oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego – taką informację przekazał w czwartek Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Podczas konferencji prasowej w czwartek poseł KO i były wiceprezydent Radomia w latach 2014-2019, Konrad Frysztak, określił tę inwestycję jako niezwykle istotną. Jak zauważył, starania o jej realizację przez władze Radomia trwają od 2018 roku.

Informację o tych dążeniach Frysztak uzyskał za pośrednictwem listu od prezydenta Radomia, który został skierowany m.in. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury. Poseł postanowił podzielić się tą informacją z innymi parlamentarzystami. W rezultacie, jak poinformował, na lipcowym posiedzeniu podkomisji do spraw transportu drogowego, drogownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego zostanie omówiony ten temat. Radomscy samorządowcy będą mieli wtedy możliwość przedstawienia swojego stanowiska oraz szczegółowych planów dotyczących proponowanej inwestycji.

Według radomskich decydentów, konieczność budowy nowego wjazdu do miasta poprzez drogę krajową nr 9 jest absolutnie niezbędna. Zdaniem władz miejskich, główną przyczyną jest duża liczba pojazdów korzystająca z tego wlotu, która już teraz zbliża się do granicy jego przepustowości.