Modlitwy w radomskim skansenie

W niedzielę, 2 kwietnia w Muzeum Wsi Radomskiej odbyły się uroczystości związane z Niedzielą Palmową. W ramach wydarzenia odbyła się msza święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka oraz uroczysta procesja.
W Niedzielę Palmową w radomskim skansenie odbyła się msza i procesja
Głównym punktem Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Radomskiej była msza święta, którą poprowadził biskup Marek Solarczyk. W uroczystej mszy uczestniczyli diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, którzy wykonali emocjonalną Pasję. W liturgii uczestniczyły liczne osoby z całego Radomia. Mszę poprzedziła żywiołowa procesja z palmami wielkanocnymi, która rozpoczęła się przed budynkiem Gospodarstwa Dworskiego w Wilkowie i wspólnie przeszła do liturgii.

Warto zaznaczyć, że tego dnia na terenie Muzeum Wsi Radomskiej odbywały się liczne imprezy dodatkowe. Zorganizowano m.in. interesujący kiermasz wielkanocny, na którym można było nabyć różne wyroby rękodzielnicze, m.in. palmy, pisanki, koszyczki, ceramikę i inne. Ponadto zorganizowano warsztaty, a dla zainteresowanych przygotowano wystawę, na której można było obejrzeć prace konkursowe o tematyce wielkanocnej.