Mundurowe liceum ogólnokształcące trenowało wraz z terytorialsami

Około sześćdziesięciu uczniów z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego CN-B Fenix w Radomiu uczestniczyło w tutorialu, którego gospodarzem byli radomscy terytorialsi. W ramach tutorialu uczniowie zostali zapoznani z podstawami żołnierstwa. Była to inauguracyjna sesja praktyczna Oddziału Przygotowania Wojskowego na rok akademicki 2022/2023.

Istotnym elementem jest połączenie Sił Zbrojnych w Polsce z organizacjami non-profit i innymi partnerami publicznymi. Jego celem jest włączenie społeczeństwa w sprawy dotyczące bezpieczeństwa i obronności kraju. W tym tygodniu odbyły się więc kolejne zajęcia szkoleniowe dla uczniów szkół mundurowych z liceum CN-B Fenix w Radomiu.

Zajęcia, prowadzone przez certyfikowanych trenerów z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, pozwoliły uczniom zapoznać się z niektórymi niuansami taktyki wojskowej. Szkolenie zawierało elementy zielonej taktyki oraz SERE A – przetrwanie w ekstremalnych warunkach, na przykład przy ujemnych temperaturach i dużych opadach śniegu.

Uczestnicy klas mundurowych wykazywali duży entuzjazm podczas instruktażu. Chętnie brali udział w zadaniach i wykazywali chęć zdobywania wiedzy, mimo zmęczenia, które towarzyszyło tak rygorystycznemu szkoleniu.