Nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Radomskim, a Scania Polska i Duncan

Uniwersytet Radomski rozpoczął współpracę z dwoma firmami, Scania Polska oraz Duncan. Dzięki temu studenci uczący się na kierunkach powiązanych z transportem będą mieli możliwość brać udział w specjalistycznych badaniach i projektach.

Współpraca Uniwersytetu Radomskiego oraz firmy Duncan trwa już od kilku lat. Tymczasem, oficjalne podpisanie umowy miało miejsce w piątek, 08.03. Profesor Sławomir Bukowski, rektor Uniwersytetu Radomskiego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, wyraził swoją radość, mówiąc, że dla uczelni to jest wielki zaszczyt współpracować z korporacjami o międzynarodowym zasięgu. Współpraca ta ma obejmować różne aspekty, takie jak wspólne szkolenia i prace badawcze mające na celu wprowadzenie modyfikacji w transporcie dostawczym i ciężarowym.

Firma Scania to szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji samochodów ciężarowych. Przedsiębiorstwo ma prawie 130-letnie doświadczenie w tej dziedzinie i działa na terenie Radomia od prawie 30 lat. Dyrektor marketingu i komunikacji w firmie Scania, Paweł Paluch, wyjaśnił, że transport staje przed wieloma wyzwaniami, takimi jak redukcja emisji spalin. Podkreślił, że firma chce działać wspólnie z uczelnią w obszarach eksploatacji pojazdów oraz ich serwisowania. Pragną także zachęcać studentów z Radomia do aktywnej współpracy.