Profesor Sławomir Bukowski – jedyny kandydat na rektora Uniwersytetu Radomskiego rekomendowany przez Radę Społeczną

Profesor ekonomii, Sławomir Bukowski, obecnie pełniący obowiązki rektora Uniwersytetu Radomskiego, został zaproponowany jako jedyny kandydat do objęcia funkcji rektora na kolejną kadencję 2024-2028. To rekomendacja Rady Społecznej tej uczelni. Profesor Dariusz Trześniowski, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego, nie otrzymał takiej rekomendacji i nie ma możliwości kontynuować rywalizacji o stanowisko rektora Uniwersytetu Radomskiego.

Zgłosili się dwóch kandydatów do walki o pozycję rektora: aktualny rektor i profesor ekonomii Sławomir Bukowski oraz profesor Dariusz Trześniowski, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego. Obydwaj zdobyli pozytywne recenzje od Senatu Uniwersytetu Radomskiego. Zgodnie z zasadami, obaj potrzebowali zgody rady uniwersyteckiej, aby startować w wyborach. Jednak po przesłuchaniu obu kandydatów, Rada udzieliła rekomendacji jedynie profesorowi Sławomirowi Bukowskiemu, zostawiając go jako jedynego kandydata do najwyższej pozycji na uczelni.

Profesor Dariusz Trześniowski nie zgadza się z tą decyzją i wyraził swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Napisał: „Rada Uczelni podjęła decyzję, w moim głębokim odczuciu, arbitralną, nieuzasadnioną, stronniczą i niesprawiedliwą. Rekomendowali tylko jednego kandydata na rektora, nie uzasadniając swojej decyzji. Planuję podjąć działania prawne w tej sprawie”.