Niedzielny koncert w Muzeum Wsi Radomskiej: Muzyka, Poezja i Duchowość

Na nadchodzącą niedzielę, do kalendarza wydarzeń kulturalnych Miasta Radom, wpisał się koncert w Kościele Świętej Doroty, znajdującym się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Wydarzenie to jest kolejnym punktem programu kulturalnego oferowanego przez muzeum, a jego główną częścią będzie prezentacja muzyki organowej oraz śpiewu tenorów.

Koncert nie ograniczy się jednak tylko do dźwięków muzyki. W ramach wystąpienia zobaczymy też literackie popisy aktorskie – słynne wiersze Cypriana Kamila Norwida zostaną odczytane przez Kazimierza Kaczora. Takie połączenie muzyki i poezji ma na celu stworzenie unikalnej atmosfery wydarzenia. Informacje na temat planów na ten dzień zaprezentowała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

Wykonawcami muzycznymi tego wieczoru będą Emanuel Bączkowski, grający na organach piszczałkowych oraz ksiądz Rafał Kobyliński, który wystąpi jako tenor. Ks. Kobyliński nie będzie jednak jedynym duchownym na scenie – towarzyszyć mu będą inni przedstawiciele duchowieństwa.

Spotkanie rozpocznie dr Sebastian Piątkowski, który wygłosi słowo wstępne. Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 17:00. Z pewnością będzie to wyjątkowe połączenie kultury i duchowości, które zainteresuje wielu miłośników obu tych dziedzin.