Nowe możliwości dla mieszkańców Radomia i Kielc: Polregio planuje uruchomić bezpośrednie połączenia kolejowe

Otwierają się nowe możliwości dla mieszkańców Radomia i Kielc. Polregio, operator pociągów, pracuje nad wprowadzeniem bezpośrednich tras między tymi dwoma miastami. Ten ruch przyniesie z korzyściami nie tylko dla radomian, którzy będą mieli okazję do łatwiejszego dotarcia do Gór Świętokrzyskich, ale także mieszkańcom okolic Kielc, którzy zyskają lepszy dostęp do lotniska w Radomiu.

Prace nad organizacją takiego połączenia przez Świętokrzyskie Polregio trwają już od kilku miesięcy. Osobowy transport kolejowy między Kielcami a Radomiem to wygodna opcja zarówno dla mieszkańców obu miast, jak i turystów chętnych na zwiedzanie regionu, gdyż dzielą je jedynie 80 kilometrów. Wiele osób liczyło na to, że pociągi zaczną kursować już w drugą niedzielę grudnia, kiedy to ogólnokrajowy rozkład jazdy pociągów został zaktualizowany.

Niestety, te plany nie doszły do skutku. Biuro prasowe Polregio na pytania dotyczące nowego połączenia udzielane przez prasę w Radomiu, odpowiadało, że trwają jeszcze rozmowy między województwami na temat optymalnego terminu inauguracji bezpośrednich tras.