Noworoczny koncert kolęd zorganizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej

Pod egidą Muzeum Wsi Radomskiej 7 stycznia w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu został zorganizowany noworoczny koncert kolęd. Było to muzyczne wydarzenie, którego głównym celem było zapewnienie mieszkańcom Radomia ponownego doświadczenia magii świątecznej muzyki.

Głównym punktem programu była prezentacja zespołu Guzowianki, znanych z interpretacji zarówno popularnych kolęd, jak i autorskich pastorałek. Informacje o tym, że mają swój własny album z kolędami, przedstawił zespół na swoim profilu na Facebooku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Koncertem kierowała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. Podkreślała ona, jak ważnym elementem okresu Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się radością z narodzin Dzieciątka Jezus. Wyraziła również wdzięczność dla osób i organizacji współpracujących z Muzeum.

– To wydarzenie muzyczne jest formą naszej wdzięczności dla wszystkich tych, którzy z nami współpracują – mówiła Jaroszek. – Nie mówimy tylko o przedstawicielach samorządów czy sponsorach, ale przede wszystkim o ludowych twórcach i Kółkach Gospodyń Wiejskich. Bez ich wkładu, wiele wydarzeń nie mogłoby się odbyć. Dodają one niepowtarzalnych barw do tych wydarzeń, dlatego chcielibyśmy podziękować im za ich obecność i współpracę przez wspólne śpiewanie kolęd – dodawała.