Obchody Święta Wojska Polskiego na Mazowszu: Parada i pikniki w różnych miastach

Święto Wojska Polskiego, które obchodzimy 15 sierpnia, jest okazją do licznych uroczystości na terenie województwa mazowieckiego. W ramach tych obchodów, mundurowi będą mieli okazję zaprezentować najnowocześniejsze wyposażenie i uzbrojenie wojskowe publiczności cywilnej. Część uroczystości poświęcona będzie rekrutacji do różnych jednostek, w tym do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojciech Skurkiewicz, Wiceminister Obrony Narodowej, zapewnia, że armia ma zamiar pokazać wszystko to, co najlepsze w jej arsenale. Skurkiewicz zwraca uwagę, że na pewno nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Swoje wystąpienie podkreślił informacją o wyjątkowym punkcie programu – prezentacji czołgu K2 Black Panther pochodzącego z Korei Południowej, który prawdopodobnie stanie się główną atrakcją pikniku.

Aktualności związane ze Świętem Wojska Polskiego w Radomiu są współorganizowane przez 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego. Dowódca jednostki, płk pilot Maciej Siemiński, poinformował, że przygotowano specjalną wystawę oraz program dedykowany temu wydarzeniu. Na ekspozycji znajdzie się nie tylko sprzęt służący do utrzymania czystości lotnisk i obsługi statków powietrznych, ale także sprzęt prezentowany przez 1. Batalion Drogowo-Mostowy z Lublina oraz Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Elektronicznej z Grójca.