Od 7 lat Radio Radom zaprasza młodzież do poznawania tajemnic dziennikarstwa

Już siódmy rok z rzędu dziennikarze z radia Radom przemierzają szkoły podstawowe na terenie regionu radomskiego. Ich celem jest umożliwienie uczniom lepiej poznać zawód dziennikarza poprzez projekt „Złota 10. czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska”. Jest to okazja dla młodych ludzi, aby zdobyć pierwsze doświadczenia i zrozumieć, jakie są tajniki i wyzwania tego zawodu.

Zdaniem nauczycielki języka angielskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej, Renaty Wilk, uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczą w tych warsztatach. Pokazują dużą ciekawość świata, zadając wiele pytań. Wilk ma również nadzieję, że ten projekt wpłynie na rozbudzenie ich kreatywności i inspiracji do podejmowania działalności w tej branży.

Podczas zajęć młodzież miała szansę zgłębić nie tylko ogólne aspekty dziennikarstwa, ale także takie zagadnienia jak krytyczne myślenie, prawdziwość informacji, zwanej popularnie „fake news”, oraz rzetelność dziennikarska. Co na temat tych warsztatów sądzą sami uczestnicy?