Odwaga i wytrzymałość: XI Radomski Bieg i Marsz Niepodległości

Zapowiedziano już jedenaste wydanie Radomskiego Biegu i Marszu Niepodległości. W tym roku, na wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zaproszeni zostali nie tylko miłośnicy biegania, ale również sympatycy nordic walking. Tegoroczna edycja charakteryzuje się ciekawą nowością – odbędą się dwa różne biegi. Pierwszy z nich to główny bieg na dystansie 10 kilometrów, a drugi to bieg charytatywny, którym można pokonać trasę o długości 1,5 kilometra.

Podczas kolejnej odsłony tego popularnego w Radomiu wydarzenia, uczestnicy będą mogli aktywnie uczcić historyczną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Organizatorzy stawiają na popularyzację zdrowego trybu życia poprzez bieganie i nordic walking, ale także na promocję miasta Radomia jako miejsca aktywności sportowej. Trasa Biegu Niepodległości prowadzić będzie przez ulice Radomia, składając się z dwóch pętli o długości 5 kilometrów każda.

Organizatorzy przypominają, że dystans 10-kilometrowy jest jednym z bardziej atrakcyjnych dla biegaczy, idealnym zwłaszcza dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Oficjalne miejsce startu i mety zawodów to stadion MOSiR znajdujący się przy ulicy Narutowicza. Trasa biegu nie uległa zmianie w porównaniu do poprzednich edycji. Zawody mają rozpocząć się 11 listopada o godzinie 10.00.

Na chwilę obecną na listach startowych widnieje blisko 200 osób. Warto jednak zauważyć, że równocześnie z biegiem odbędzie się również marsz nordic walking. Uczestnicy tej dyscypliny będą mieli do pokonania dystans o połowę krótszy niż biegacze, a mianowicie jedną pętlę o długości 5 kilometrów.