Tragiczne skutki złych warunków pogodowych na radomskich drogach

Wczorajszy dzień przyniósł wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne, które znacząco utrudniały poruszanie się po drogach. Niemal niewidoczność zmusiła wielu kierowców do ekstremalnej ostrożności, a mimo to doszło do tragicznych zdarzeń. W wyniku potrąceń na ulicach Radomia, dwie osoby przechodzące przez drogę oraz jeden rowerzysta zostali hospitalizowani. Policja w Radomiu podaje, że wszystkie incydenty miały miejsce w pobliżu 18-tej, w piątkowy wieczór, 27 października.

Pierwsze zanotowane zdarzenie miało miejsce na ulicy Struga, gdzie starsza pani została potrącona przez volkswagena na przejściu dla pieszych. Następnie na ulicy Sycyńskiej doszło do kolejnego wypadku – kobieta prowadząca dacię uderzyła w 32-letniego cyklistę. Po krótkim czasie na ulicy Okulickiego doszło do kolejnego potrącenia – tym razem 46-latek został uderzony przez samochód marki Hyundai na pasach. Informacje o tych tragicznych zdarzeniach potwierdziła nam Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast przetransportowani do radomskich szpitali z poważnymi urazami. Niekorzystne warunki pogodowe, typowe dla jesiennej pory roku i godziny wieczornej, sprawiły, że poruszanie się po drogach było wyjątkowo trudne. Obecnie, radomscy policjanci prowadzą śledztwo w celu ustalenia dokładnych okoliczności piątkowych zdarzeń oraz ich przyczyn.