Ostatni moment załapania się na rekrutację do przedszkoli

Trwają zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w ramach publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Rodzice mają czas do godz. 15 w piątek, 7 kwietnia, aby złożyć wnioski do preferowanego przedszkola lub szkoły. To ostatnia możliwość składania wniosków do przedszkoli w Radomiu. O przyjęcie do tych przedszkoli i odpowiadających im oddziałów mogą ubiegać się dzieci urodzone w latach 2017-2020. System informatyczny ułatwia proces rekrutacji, stosując spójne kryteria dla wszystkich kandydatów. Takie podejście jest stosowane w Radomiu od kilku lat.

Rodzice wykorzystują stronę www.oswiatawradomiu.pl do wypełnienia internetowego formularza zapisu do przedszkola swojej pociechy. Mają czas do 7 kwietnia do godz. 15.00 na złożenie wniosków do preferowanego przedszkola/szkoły. Można złożyć maksymalnie trzy wnioski o przyjęcie do przedszkola, przy czym lista priorytetów jest ułożona w taki sposób, że najwyżej ocenione przedszkole jest pierwszym wyborem.

Nazwiska zakwalifikowanych dzieci zostaną ogłoszone 17 kwietnia o godz. 10. Następnie rodzice muszą zweryfikować zamiar zapisania dziecka do przedszkola zaproponowanego przez system. Gotowe i podpisane potwierdzenie woli zapisu należy dostarczyć do przydzielonego przedszkola do 25 kwietnia do godz. 15.00. Niezastosowanie się do tego wymogu będzie traktowane jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu.