Parada organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury

We współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Radomiu odbył się Dzień Otwarty Orkiestry Grandioso. Na deptaku odbył się korowód z udziałem dwóch orkiestr – Orkiestry Grandioso i Małej Orkiestry Grandioso.

W sobotę, 13 maja Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu oraz Orkiestra Grandioso wspólnie zorganizowały Dzień Otwarty Orkiestry Grandioso. Podczas imprezy zaprezentowano przemarsz dwóch orkiestr: Orkiestry Grandioso i Małej Orkiestry Grandioso.

Orkiestry przemaszerowały ulicą Żeromskiego, zaczynając od Placu Corazziego, przechodząc na Plac Konstytucji 3 Maja, a następnie wracając na Plac Corazziego. W obu miejscach orkiestry zaprezentowały krótkie występy i pokazy instrumentów.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do orkiestry miały możliwość porozmawiania z instruktorami prowadzącymi zajęcia oraz obecnymi członkami orkiestry.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso z Radomia zaliczana jest do ścisłej czołówki orkiestr młodzieżowych w Polsce. Zrzesza utalentowane artystycznie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 lat.

Licząca ponad 200 członków Grandioso należy również do największych orkiestr młodzieżowych w kraju. Członkowie podzieleni są na trzy grupy: początkującą, Małe Grandioso, Orkiestrę Grandioso oraz dorosłą orkiestrę.