Patryk Fajdek, Wicewojewoda Mazowiecki, Wystąpi w Wyborach Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Jak potwierdziła Jolanta Luty, rzeczniczka prasowa Nowej Lewicy w Radomiu, Patryk Fajdek, obecny wicewojewoda mazowiecki, zdecydował się na udział w wyborach na stanowisko radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Start będzie prowadził z okręgu numer 5.

Fajdek poinformował o swojej decyzji poprzez oświadczenie, które przekazał do mediów w czwartkowy poranek. Wykorzystał również swoje kanały społecznościowe do przekazania tej wiadomości. Radomianin i aktualny wicewojewoda, będzie przewodził listom Lewicy podczas nadchodzących wyborów. Dodatkowo pełni on funkcję wiceprzewodniczącego struktur Nowej Lewicy zarówno na poziomie mazowieckim, jak i tego miasta.

Swoją decyzję motywuje sukcesem koalicji partii lewicowych podczas ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października i podczas których pokonały one Prawo i Sprawiedliwość (PiS). W swoim oświadczeniu Fajdek podkreślił, że bez silnego zaangażowania Lewicy nie można mówić o realnej zmianie w kraju.

Jako kandydat na radnego, Fajdek podkreślił, że nadchodzące wybory regionalne są równie ważne jak parlamentarne. Stwierdził, że ważne jest aby Mazowsze nie znalazło się pod kontrolą PiS, co mogłoby zniszczyć dotychczasowe osiągnięcia koalicji.

Fajdek będzie starał się o mandat radnego w okręgu numer 5. Ten okręg obejmuje miasto Radom oraz powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński.