PiS ujawnia listę kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu z Arturem Standowiczem na czele

Partia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła zestawienie osób, które będą ubiegały się o miejsca w Radzie Miejskiej miasta Radom. Na liście znajdującej się w okręgu numer 1, pokrywającym obszar Śródmieścia Radomia, pierwsze miejsce zajmuje były wicewojewoda mazowiecki, Artur Standowicz. Ten sam polityk jest również kandydatem PiS na funkcję prezydenta miasta Radom.

Szczegółowe informacje na temat kandydatów zostały ujawnione podczas spotkania zorganizowanego w Resursie Obywatelskiej. Przedstawiciel PiS, poseł Radosław Fogiel, był odpowiedzialny za prezentację każdego z kandydatów. Podkreślił silną potrzebę zmiany obrazu Radomia, którego zarządzaniem powinni zająć się odpowiednio wykwalifikowani gospodarze. Dodał również, że radni powinni aktywnie współpracować z prezydentem oraz mieszkańcami miasta, aby pomóc Radomiowi wydobyć się z stagnacji, w której tkwi od wielu lat. Poseł Fogiel podsumował swoje przemówienie zapowiadając, że prezentowana ekipa jest gotowa na walkę o zwycięstwo.

Podczas tego samego spotkania, poseł Marek Suski wyraził swoje uznanie dla reprezentacji Radomia. Zauważył, że chociaż wielu kandydatów to ludzie z wykształceniem, to lista uwzględnia również młodych i zaangażowanych w sprawy miasta. Suski docenił zróżnicowanie środowisk, z których pochodzą kandydaci, i podkreślił, że większość z nich nie jest formalnie związana z żadną partią polityczną. Skupienie na wolnościowych ideach uczyniło ich najlepszymi reprezentantami wolnych obywateli Radomia. Poseł Suski określił ją jako listę „wolnych Polaków”.