Planowane prace drogowe na ulicy Folwarcznej będą miały wpływ na funkcjonowanie linii autobusowej nr 15 od 25 czerwca 2024 roku

Zarządzenie dotyczące zmiany trasy dla autobusów linii 15 zostaje wprowadzone w dniu 25 czerwca 2024 roku (wtorek), począwszy od godziny 8:00, ze względu na planowane prace drogowe. Te prace spowodują konieczność czasowego zamknięcia odcinków ulicy Folwarcznej, a autobusy będą musiały skierować się na objazd przez Kaptur.

Przeprowadzka tych prac drogowych, które obejmują zarówno wymianę nawierzchni jezdni, jak i regulację studzienek kanalizacyjnych, będzie miała miejsce na dwóch odcinkach ulicy Folwarcznej. Pierwszy fragment to część ulicy znajdująca się między ulicami Polną a Mokrą, natomiast drugi odcinek zaczyna się za łukiem przy Radosławie i ciągnie się aż do ulicy Letniskowej. W tym przypadku autobusy będą mogły wyjechać z pętli w kierunku ulicy Czarnieckiego.

Podczas prac remontowych na obu odcinkach ulicy Folwarcznej, mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji. W sytuacji, kiedy pojawi się konieczność całkowitego zamknięcia poszczególnych fragmentów ulicy Folwarcznej, objazd będzie możliwy przez środkowy fragment drogi, korzystając z ulic Polnej i Iglastej lub Myśliwskiej i Iglastej. Dojazd od strony ulicy Wernera będzie sugerowany przez ulice Kraszewskiego i Mokrą – poinformowało MZDiK.