Podczas akcji "Trzeźwość" w Radomiu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców w trakcie pościgu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili skuteczną akcję na terenie gminy Przytyk, podczas której zatrzymano dwóch mężczyzn. Ziściło się to po pościgu za pojazdem marki Toyota, którym podróżowali zatrzymani. Mimo próby ucieczki pieszo, nie udało im się wymknąć z rąk mundurowych. Kierujący autem teraz będzie musiał odpowiedzieć na zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

W ostatnim okresie, stróże prawa z radomskiej jednostki odpowiedzialnej za nadzór nad ruchem drogowym przeprowadzili szereg działań w ramach akcji „Trzeźwość” na obszarze powiatu radomskiego. Podczas jednego z nich sprawdzano stan trzeźwości kierowców w gminie Przytyk. Wtedy to, próbowano zatrzymać do kontroli samochód marki Toyota. Kierujący pojazdem postanowił jednak nie stosować się do poleceń funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę. Na reakcję policji nie trzeba było długo czekać, natychmiast ruszyli w pościg.

Pościg zakończył się, gdy auto uciekinierów wjechało na pole i do wydarzenia doszło gdy z pojazdu wyskoczyło trzech mężczyzn i rozpoczęli ucieczkę pieszo. Dwaj z nich szybko wpadli w ręce policji.

Zatrzymani, w wieku 25 i 26 lat, byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy z nich miał prawie 1,7 promila alkoholu we krwi, a drugi 0,4 promila. Na miejscu przeprowadzono czynności z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpieczył wszystkie ślady w samochodzie. W jego wnętrzu policjanci odkryli również woreczek z białą substancją, która została przekazana do analizy laboratoryjnej. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia policjanci zatrzymali jeszcze 35-latka, który oddalił się z miejsca zdarzenia.