Podróż w przeszłość: historyczny pociąg z lat 70. XX wieku zawita na radomskie tory

Radom ma okazję gościć fragment historycznej podróży na szynach. Wiosenne dni przyniosą do miasta specjalny pociąg o nazwie Łucznik jako część inicjatywy „Przedwiośnie”. Skład tego unikalnego środka transportu stanowią wagony kolejowe, które były w użyciu w latach 70-tych minionej epoki.

Planowana jest specjalna trasa, która prowadzi przez tory, po których pociągi nie kursują na co dzień. Pasażerowie, którzy zdecydują się na tę niecodzienną podróż, będą mieli możliwość pokonania trasy pomiędzy Radomiem a Wolanowem przez Jastrząb i z powrotem na pokładzie pociągu Łucznik. Czas trwania całej ekscytującej podróży szacowany jest na około jedną i pół godziny.

„To będzie wyprawa pełna sentymentu, szczególnie dla osób, które jeszcze pamiętają podróże takimi właśnie pociągami” – podkreśla Magdalena Krajewska z Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej, współorganizatora radomskiej edycji tego wydarzenia. „Dla młodszych pasażerów będzie to okazja do porównania, jak wyglądały pociągi, którymi podróżowali ich dziadkowie lub rodzice, i jak prezentują się dzisiejsze środki transportu kolejowego”.