Pojemniki na elektroodpady w Radomiu

Niemal 3 miesiące temu na terenie Radomia postawiono czerwone pojemniki przeznaczone na elektroodpady. Przez ten czas zgromadzono niemal 10 ton elektrośmieci.

Czerwone pojemniki stanęły w 20 lokalizacjach. Służą one do gromadzenia małych (wymiary maksymalnie 50 cm x 50 cm), zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Czerwone pojemniki są skonstruowane w taki sposób, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Każdy z dwudziestu pojemników jest wymierzony tak, aby  zapobiec ich przepełnianiu się. Kontenery mają także dodatkowe zabezpieczenia, które chronią środowisko przed ewentualnie niebezpiecznymi substancjami wydostającymi się ze zużytych sprzętów, np. baterii czy akumulatorów. Pojemniki mają też zabezpieczenia uniemożliwiające kradzież zawartości.

Ustawienie czerwonych pojemników na elektrośmieci jest projektem, który ma trwać przez 4 lata. Jego celem jest możliwość bezpiecznego i łatwego pozbycia się sprzętów elektronicznych i elektrycznych, których nie można utylizować w zwyczajny, tradycyjny sposób.