Trzeci etap trasy N-S już wkrótce

Budowa trzeciego etapu trasy N-S już podpisana. To dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia i osób, które często przejeżdżają przez to miasto.

Trasa N-S to droga, o której mówi się od niemal pięćdziesięciu lat w Radomiu. Umożliwi ona szybki i komfortowy przejazd pomiędzy północną a południową częścią miasta, bez konieczności wjeżdżania w wielkie osiedla.

Trzy etapy budowy N-S

Trzeci etap trasy N-S to kontynuacja odcinka łączącego rondo Mikołajczaka z ulicą Żeromskiego. Nowy odcinek ma mieć długość 3,5 km, a jego budowa ma potrwać do 2024 roku. Zgodnie z projektem trzeci odcinek trasy rozpocznie się przy ulicy Szklanej. Następnie przed Potokiem Północnym skręci w prawo i zostanie poprowadzona po zachodniej stronie linii kolejowych. Droga zakończy się rondem przy ulicy Energetyków, tuż za Castoramą. Po drodze powstaną skrzyżowania: z ulicami Kolberga i ulicą Szklaną oraz z kilkoma łącznikami do innych ulic.

Przetarg na projekt i wykonanie wygrała firma Strabag, która zaproponowała cenę 60 mln złotych. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest już na przełom września i października.