Prestiżowe zwycięstwo koszykarzy HydroTrucku Radom w 24. kolejce Bank Pekao 1. Ligi

Niezwykle ważne dla radomskich kibiców starcie miało miejsce podczas 24. serii gier Bank Pekao 1. Ligi, gdzie na własnym terenie drużyna HydroTrucku Radom stawiła czoła Sensation Kotwice Kołobrzeg. Mecz zakończył się triumfem radomian, którzy pokonali gości wynikiem 78:74.

Zespół z Radomia nie był typowany jako faworyt tej konfrontacji sportowej, biorąc pod uwagę, że ich przeciwnicy plasowali się na piątej lokacie w klasyfikacji generalnej, zaledwie cztery punkty za liderem. Jednakże HydroTruck mógł liczyć na swoje szanse, gdyż Kotwica odnotowała kilka porażek w meczach rozgrywanych poza swoją halą. Po pierwszej kwarcie goście nie wykazywali oznak słabości, zdobywając prowadzenie 26:21. Przed przerwą kołobrzeżanie jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę do dziewięciu punktów (44:35).

Drugą część gry radomianie rozpoczęli od skutecznej próby nadganiania strat. Po pierwszych 10 minutach walki o odrobienie zaległości, podopieczni Roberta Witki byli w stanie odzyskać jedynie trzy punkty. Ostatecznie decydujące okazało się zakończenie meczu, w którym HydroTruck Radom błysnął formą, najpierw doprowadzając do remisu, a potem przejmując inicjatywę i wygrywając całe spotkanie 78:74.

Dla radomskiej drużyny to zwycięstwo było kluczowe. Obecnie HydroTruck Radom plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli, dorównując punktami ósmej drużynie – GKS Tychy. Obie ekipy zgromadziły łącznie 37 punktów. Kolejne starcie ligowe koszykarze z Radomia rozegrają 11 lutego (niedziela), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 16.