Prezydent Radomia po raz piąty nie otrzymuje wotum zaufania

Kolejny rok, kolejne niepowodzenie dla prezydenta Radomia. Na posiedzeniu radnych rady miejskiej w Radomiu, prezydent miasta po raz piąty z rzędu nie uzyskał absolutorium i wotum zaufania. Większość przeciwnych głosów nadeszła od radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Przed samym procesem głosowania, radni uczestniczyli w intensywnej debacie trwającej kilka godzin. W trakcie dyskusji poruszane były różne tematy, m.in. inwestycje oraz sytuacja finansowa miasta. Wotum zaufania prezydenta, podobnie jak w latach ubiegłych, nie znalazło miejsca na agendzie.

„Debata momentami schodziła na manowce,” powiedział Łukasz Podlewski, przewodniczący klubu radnych PiS, dodając, że mimo to główne argumenty zostały wyraźnie sformułowane. Szczególne uwagi dotyczyły kwestii inwestycji – tych opóźnionych, jak również tych, które zupełnie się nie realizują. Istotnym przykładem jest budowa ulicy Warszawskiej; projekt, z którego prezydent zdecydował się zrezygnować. „Zdaniem naszego klubu, decyzja o rezygnacji z 76 milionów złotych rządowego wsparcia była zdecydowanie zbyt pochopna” – dodał Podlewski. Wskazał również na brak dyscypliny klubowej podczas głosowania – decyzja o sprzeciwie była indywidualnym wyborem każdego z radnych.