Prezydent Witkowski zapowiada budowę brakujących trybun na stadionie

Prezydent miasta Radom, Radosław Witkowski, jest często pytany o kwestię braku pewnych elementów infrastruktury sportowej w mieście. Konkretnie chodzi o nieobecność pewnych trybun na lokalnym stadionie. Witkowski uspokaja mieszkańców i fanów sportu, informując, że plany dotyczące budowy trybun są już zaawansowane. Dodał również, że Urząd Miasta zgromadził fundusze na ten cel – aż 30 milionów złotych.

Miłośnicy piłki nożnej, zwłaszcza kibice Radomiaka Radom, mogą odetchnąć z ulgą. Prezydent Witkowski potwierdził bowiem, że dodatkowe dwie trybuny na stadionie rzeczywiście powstaną. Pieniądze na ten cel pochodzą z Polskiego Ładu i wynoszą wspomniane wcześniej 30 milionów złotych. Trybuny mają być zlokalizowane po stronie wschodniej i zachodniej stadionu.

W trakcie internetowego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się na oficjalnym profilu prezydenta na Facebooku, Radosław Witkowski przekazał więcej szczegółów dotyczących planowanej inwestycji. Powiedział, że Bank Gospodarstwa Krajowego złożył już formalne zobowiązanie do przekazania obiecanych funduszy. Ponadto, prezydent poinformował o utworzeniu specjalnego zespołu roboczego, który będzie nadzorować prace nad projektem. Kierownictwo grupy powierzono Eugeniuszowi Kaczmarkowi, dyrektorowi Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Obecnie zespół pracuje nad aktualizacją dokumentacji dotyczącej budowy trybun.