Protest rolników z całego regionu radomskiego paraliżuje Radom

9 lutego, w piątek, w całym kraju doszło do protestów rolników, w których uczestniczyli także farmerzy z regionu radomskiego. W wyniku tych demonstracji, na ulicach Radomia pojawiło się ponad 100 ciągników, co spowodowało znaczące utrudnienia w ruchu ulicznym, które potrwały niemal cały dzień.

Demonstracja w Radomiu rozpoczęła się kilka minut po godzinie 10 przy punkcie kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego, znajdującym się przy ulicy NSZZ Solidarność. Ponad 100 ciągników brało udział w tym protesty, przemierzając ulicę NSZZ Solidarność oraz Stefana Czarnieckiego aż do ronda Narodowych Sił Zbrojnych i wracając tą samą trasą do punktu kontrolnego. Według informacji podanych przez policję, zgromadzenie miało zakończyć się o godzinie 16.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu wydał ostrzeżenie, że podczas trwania protestu mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu kołowym na Koziej Górze, Halinowie, Zamłyniu, Wacynie, Kapturze, Koniówce oraz Michałowie. Mogą również wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na liniach 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 21, 25 oraz 26. Nie przewiduje się żadnych objazdów, chyba że demonstracja przebiegać będzie w formie blokady ruchu – wtedy policja może tymczasowo zamknąć wybrany odcinek.

Oczekuje się także utrudnień w innych miejscach, ponieważ ciągniki z różnych części regionu radomskiego będą się kierować do Radomia. Ze szczególnym nasileniem dotyczy to ciągników z powiatu radomskiego i zwoleńskiego.