Przygotuj się na letnią rozrywkę: powrót „Niedziel na Rynku” w Radomiu

Otwierającym się zasłoną lata, 2 lipca, na rynek Radomia zawita druga odsłona popularnej serii rodzinnego wypoczynku „Niedziele na Rynku”. W ciągu wakacji przewidziano pięć wyjątkowych spotkań, które zanurzą uczestników w różnorodnym świecie czterech żywiołów.

Impreza „Niedziele na Rynku” wraca ze swoim cyklicznym harmonogramem, oferując mieszkańcom i gościom Radomia pięć niezapomnianych weekendowych doświadczeń. Tegoroczna edycja tego cyklu omawia tematykę czterech żywiołów, gdzie każda kolejna niedziela będzie poświęcona innemu elementowi – wodzie, ziemi, ogniu i powietrzu. Natomiast ostatnie spotkanie zaplanowane na koniec wakacji, 27 sierpnia, nosi tytuł „Język Świata” i ma za zadanie podsumować cały sezon atrakcji. Co istotne, udział we wszystkich tych atrakcjach jest całkowicie bezpłatny.

„Będzie można odkrywać skarby, surfować, gasić pożary ze strażakami, wspinać się do nieba, tańczyć z kolorami i w zwariowanym rytmie puszczać gigantyczne bańki, które pomieszczą wszystkie marzenia” – zapowiada z entuzjazmem Katarzyna Jagiełło z Resursy Obywatelskiej.

Pierwsze z tych spotkań już 2 lipca rozpocznie się mokrą przygodą skimboardingu. Specjalny tor do pływania będzie dostępny dla wszystkich odważnych i chętnych do spróbowania swoich sił na desce. Tego samego dnia dzieci będą miały okazję doświadczyć spektaklu teatralnego „Morskie opowieści”, przedstawionego przez Teatr Katarynka. Spektakl ten przeniesie młodszych widzów na pokład statku pełen niezwykłych przygód. A to nie koniec – ratownik WOPR będzie obecny na miejscu, aby udzielić cennych porad na temat bezpiecznego zachowania nad wodą podczas letnich zabaw.