biblioteka

Radom: Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę „100-lecie radomskiej biblioteki”!

W ostatnim czasie plac Antonio Corazziego w Radomiu wzbogacił się o bardzo ciekawą ekspozycję, którą można podziwiać na ponad 16 planszach. Ekspozycja powstała z pomysłu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, która świętuje sto lat swojego istnienia. Wystawa nosi nazwę „100-lecie radomskiej biblioteki” i można ją obejrzeć za darmo.

Przy pomniku Jana Kochanowskiego na placu Antonio Corazziego w Radomiu dostępna jest wspaniała ekspozycja zatytułowana „100-lecie radomskiej biblioteki”. Wystawa została rozłożona na świeżym powietrzu, wykorzystując do swojej prezentacji 16 plansz i 120 fotografii archiwalnych.

Pewnie zainteresuje Cię również wystawa w Książnicy Pomorskiej, o której piszemy na https://www.infozlocieniec.pl.

Zdjęcia archiwalne z bogatą historią biblioteki radomskiej

Na zdjęciach maluje się historia radomskiej biblioteki, która ma do zaoferowania wiele różnych ciekawostek z każdej dekady istnienia obiektu.

Wystawa „100-lecie radomskiej biblioteki” została opracowana przez Ilonę Michalską – Masiarz i Martę Wiktorię Trojanowską. Ponadto, przy tworzeniu tej nietuzinkowej atrakcji tymczasowej brali również udział pracownicy Radomskiej Biblioteki Cyfrowej. Natomiast za projektowanie, drukowanie i rozstawienie ekspozycji odpowiedzialna jest firma CUT-POL.

Wystawę można oglądać do 12 czerwca br. Wstęp na teren ekspozycji jest bezpłatny.

Świetnym pomysłem na obejrzenie jeszcze większej liczby wspaniałych ekspozycji jest Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.