Radomski festiwal roślin kolekcjonerskich

Wiosenny Festiwal Roślin trwał dwa dni w ostatnią sobotę i niedzielę lutego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza. Miłośnicy roślin wyszli pełną parą, by zrobić zakupy upragnionych roślin doniczkowych i ogrodowych. Przyjrzeliśmy się, co było dostępne, jakie były ceny i po co szczególnie chętnie sięgali mieszkańcy Radomia.

Draceny, sagowce, opuncje, monstery (w różnych rodzajach), szeflery, figowce i wiele innych roślin można było kupić, jak również po prostu podziwiać. Festiwal Roślin odbył się w Radomiu 25 i 26 lutego, a kwiaty i sadzonki pochodziły bezpośrednio od producentów, bez żadnych pośredników, co zapewnia sadzonki najwyższej klasy i obniżoną cenę.

Dostępne były ekologiczne nawozy, środki ochrony roślin, książki i akcesoria dla fanów roślin.
Na targowisku sprzedawano rośliny doniczkowe, które trudno znaleźć w radomskich sklepach czy marketach. Najmniej kosztowne, ale i najmniejsze rośliny sprzedawano za około kilkanaście złotych. Na półkach znajdowały się również popularne i znane rośliny takie jak: draceny, monstery, skrzydłokwiaty, fikusy, czy różnego rodzaju palmy. Można było kupić rośliny kwitnące, więc opcji było sporo. Ceny były różne, od kilkunastu złotych do kilkudziesięciu. Były też droższe okazy, więc kupujący powinni być na to przygotowani.