Radomski Zlot Gitarowy właśnie dobiegł końca

Przez trzy dni, od 29 do 1 listopada, Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu gościła miłośników gitary. Uczestnicy, którzy przybyli na miejsce ze wszystkich zakątków Polski, stanęli przed szczególną szansą uczenia się od znanych wirtuozów, którzy pełnili rolę jurorów konkursu, a także wystąpili w koncercie finałowym. Tymi czterema osobami byli Adam Woch, Robert Guzik, Andrzej Olewiński i Mateusz Kowalski.

Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe, te do lat 10 i te do lat 16. Jury ostatecznie wybrało Jakuba Chachurę z Przemyśla jako zdobywcę Grand Prix. W nagrodę otrzymał on instrument podarowany przez firmę Interton Classic z Gdyni, a także zaproszenie do występu w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego. Publiczność w Radomiu będzie miała okazję obejrzeć recital zwycięzcy w marcu.

Jurorzy, wśród których znaleźli się Adam Woch oraz Robert Guzik, Andrzej Olewiński i Mateusz Kowalski, rozdali nagrody członkom grupy do lat 10, Amelii Lewkowicz z Biłgoraja, Lenie Torbie ze Szczebrzeszyna, Antoniemu Garbaczowi z Radomia i Maciejowi Ożarowskiemu z Radomia.

Coś niezwykłego wydarzyło się, gdy do konkursu zaproszono uczestników, nie tylko gitarzystów klasycznych, ale także młodych, grających popularne melodie.