Radosne bieganie w Radomiu: Półmaraton, Mistrzostwa Lekarzy i inne atrakcje czekają w czerwcu 2024

Radom stanie się mekką dla entuzjastów biegania, kiedy w dniach 15 i 16 czerwca 2024 r. odbędzie się szereg imprez biegowych, wymierzonych w różne grupy wiekowe i zainteresowania. Wśród nich znajdą się biegi dla najmłodszych, półmaraton upamiętniający wydarzenia z czerwca ’76, X edycja Mistrzostw Mazowsza Lekarzy oraz marsz nordic walking.

Program rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca, od biegów dla dzieci i młodzieży. Te zawody odbędą się na radomskim stadionie MOSIR przy ulicy Narutowicza. Tego samego dnia odbędzie się Mila Radości-Dumne Warchoły, a także bieg charytatywny na rzecz społeczności lokalnej.

Następne emocje czekają na uczestników w niedzielę, 16 czerwca. Po raz dwunasty odbędzie się Półmaraton Radomskiego Czerwca’76, upamiętniający ważne wydarzenia historyczne miasta. Dodatkowo, lekarze zmierzą się w X-edycji Mistrzostw Mazowsza, a amatorzy marszu nordic walking będą mogli dołączyć do Czerwcowej Piątki i Marszu NW.

Rejestracja online na te imprezy jest otwarta do północy 12 czerwca. Możliwość udziału nie ogranicza się jednak tylko do biegaczy – organizatorzy chętnie przyjmą wolontariuszy, a dodatkowo zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, aby stali się kibicami podczas tych wydarzeń.

Do zapisania się i wzięcia udziału w biegach zachęca serdecznie Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom.