Zmiany kadrowe na szczycie Fabryki Broni Łucznik-Radom: odwołanie prezesa i powołanie tymczasowego zastępcy

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, które miało miejsce 10 czerwca 2024 roku, Rada Nadzorcza przedsiębiorstwa zbrojeniowego Fabryka Broni Łucznik-Radom (należącego do Polskiej Grupy Zbrojeniowej), podjęła decyzję o usunięciu dr. Wojciecha Arndta z pozycji prezesa zarządu. Arndt pełnił tę rolę od 1 listopada 2021 roku.

Oficjalne dokumenty z uchwały Rady Nadzorczej nie zawierają informacji dotyczących powodów dla których dokonano tej zmiany. W okresie poszukiwania nowego prezesa zarządu, obowiązki tego stanowiska zostaną przejęte przez Seweryna Figurskiego, aktualnie pełniącego funkcję członka zarządu spółki. Informacje te pochodzą z Magazynu Militarnego MILMAG.

Seweryn Figurski jest dyplomantem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego. Uczestniczył w licznych szkoleniach obejmujących tematykę handlu, marketingu oraz zarządzania. Jego ponad dekadę trwająca kariera w sektorze zbrojeniowym obejmuje międzynarodowy handel uzbrojeniem, a także doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej skupiającej się na produkcji i handlu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami dedykowanymi dla wojska lub policji.

W latach 2003-2012 Figurski kierował działami handlowymi i marketingowymi w Zakładach Produkcji Specjalnej. Następnie, pomiędzy 2012 a 2013 rokiem, zajmował stanowisko dyrektora biura sprzedaży i zaopatrzenia w Bumar Amunicja. Od roku 2013 pracuje w Fabryce Broni Łucznik-Radom, gdzie od 2014 roku nadzoruje działania handlowe i marketingowe. W przeciągu lat 2020-2021 pełnił rolę dyrektora handlowego, a od 5 maja 2021 jest członkiem Zarządu Fabryki Broni Łucznik-Radom. Informacje te również pochodzą z Magazynu Militarnego MILMAG.