Zmarł ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

W ostatni piątek, 7 czerwca, niespodziewanie odszedł od nas ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Znany i szanowany duchowny, który pełnił również funkcję dziekana dekanatu szydłowieckiego, miał zaledwie 55 lat i 29 lat kapłaństwa na swoim koncie. Tego roku obchodziłby 56 urodziny, bowiem przyszło mu na świat 9 czerwca 1968 r.

Nieoczekiwanie śmierć dosięgła go w ważne dla każdego katolika święto – Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspólnota parafii św. Zygmunta w Szydłowcu straciła swego pasterza niespełna rok po jego objęciu funkcji proboszcza tejże parafii, co miało miejsce w 2019 r.

Pogrzeb ks. Kucharskiego zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek, 10 czerwca. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 19:00 Mszą żałobną. Następnego dnia, we wtorek 11 czerwca o godzinie 11:00, w kościele św. Macieja Apostoła w Klwowie odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa. Po Eucharystii ciało zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym.

Święcenia kapłańskie ks. Kucharski przyjął 27 maja 1995 r. w Radomiu. Wcześniej urodził się i wychował w Opocznie, w miejscowości Kadź, należącej do parafii św. Macieja Apostoła w Klwowie. W trakcie swojej posługi duchownej był wikariuszem w parafiach Wysoka, św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim, Świętej Rodziny w Radomiu oraz Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Później objął funkcję proboszcza parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu oraz dyrektora ekonomicznego w radomskim Wyższym Seminarium Duchownym. Od 2012 r. służył jako proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, aż do przejścia na probostwo parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu w 2019 r., gdzie zasłużył się jako dziekan dekanatu szydłowieckiego. Był również kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej i członkiem Rady Ekonomicznej Diecezji Radomskiej.