Rowerzyści w Radomiu odetchną z ulgą – niebezpieczne torowisko na ul. Mazowieckiego zostanie usunięte

Bezpieczeństwo rowerzystów korzystających z ulicy Mazowieckiego w Radomiu ma szanse znacznie wzrosnąć. Powodem jest planowane przez miasto usunięcie nieużywanego już torowiska, które stanowiło poważne niebezpieczeństwo dla cyklistów. Niestety, było to miejsce częstych wywrotek jednośladów.

To świetna informacja dla wszystkich entuzjastów dwóch kółek w Radomiu. Od wielu lat nieużywane torowisko przy ulicy Tadeusza Mazowieckiego będzie wkrótce przeszłością. „To miejsce stanowiło poważne zagrożenie dla rowerzystów, którzy tutaj często doznawali upadków” – mówi Sebastian Pawłowski, reprezentujący Bractwo Rowerowe w Radomiu.

„Przy takim torowisku problemem jest kąt pod jakim biegnie. Kiedy poruszamy się pojazdami jednośladowymi, takimi jak rowery czy motocykle, przednie koła łatwo mogą stracić przyczepność na śliskiej i zużytej nawierzchni stalowej szyny, co prowadzi do upadków. Aby temu zapobiec, trzeba podjeżdżać pod torowisko pod możliwie prostym kątem, co niestety zakłóca ruch” – tłumaczy.

Sebastian Pawłowski podkreśla, że w ciągu ostatnich czterech lat na torowisku przy ulicy Mazowieckiego doszło do wielu wypadków z udziałem jednośladów. „Mimo iż jestem ostrożnym rowerzystą, też miałem wywrotkę w tym miejscu. Jeden raz samotnie, będąc jeszcze młodzieńcem, a potem z moją córką, która również upadła na tym torowisku i doznała poważnych obrażeń. Jako stowarzyszenie, ale także jako mieszkaniec cieszymy się z decyzji o usunięciu torowiska. Szkoda jedynie, że proces ten trwał aż cztery lata” – dodaje.