Święto Wojska Polskiego w Radomiu: Piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu drogowym

W dniu 15 sierpnia, znanym jako Święto Wojska Polskiego, Radom, podobnie jak wiele innych polskich miast, ma zamiar przeprowadzić uroczystości militarne. W planach jest piknik wojskowy, co będzie wiązało się z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Tego samego dnia Polska obchodzi rocznicę triumfalnej Bitwy Warszawskiej oraz święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji planowane są różnorodne ceremonie wojskowe nie tylko w Radomiu, ale też w całej Polsce.

W Radomiu zaplanowano piknik militarny, który będzie zawierał różne atrakcje, takie jak wystawa sprzętu wojskowego i pokaz historycznych eksponatów. Będzie też możliwość spotkania z żołnierzami. Niestety, ten specjalny event przyniesie ze sobą pewne niedogodności dla kierowców. Ulica Mickiewicza w centrum Radomia od ulicy Sienkiewicza do parkingu przed Galerią Rosa zostanie tymczasowo zamknięta dla ruchu drogowego. Zamknięcie odcinka drogi rozpocznie się 14 sierpnia około godziny 22:00 i potrwa do wtorku 15 sierpnia, do godziny 23:00.

Te wydarzenia wpłyną również na rozkład jazdy komunikacji miejskiej. W poniedziałek autobusy miejskie będą kursować według sobotnich rozkładów, a we wtorek zgodnie z niedzielnymi rozkładami. W weekend natomiast nie nastąpią żadne zmiany – autobusy będą jeździły zgodnie z harmonogramem na sobotę i niedzielę.