Szkoła w Radomiu obchodziła międzynarodowy dzień niepełnosprawności

9 grudnia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu zorganizowała Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, udostępniając uczniom różne warsztaty i pokazy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych szkoła zorganizowała dla swoich uczniów różnorodne zajęcia. Najmłodsze dzieci wysłuchały ciekawych pogadanek, a wszyscy z entuzjazmem oglądali przygotowane pokazy. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość wzięcia udziału w warsztatach. Młodzież wykorzystywała swoje zmysły wzroku i węchu do rozpoznawania różnych smaków, np. przypraw i warzyw. Chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało.

Przedsięwzięcie to miało na celu edukację dzieci i młodzieży na temat problemów, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz stworzenie środowiska, które pozwoli im być częścią społeczeństwa. W projekt zaangażowała się Katarzyna Kalinowska, Zastępca Prezydenta Miasta oraz inni zastępcy, jak Aurelia Michałowska, Agnieszka Grabska, Adrian Barański, Dawid Ruszczyk, Andrzej Kosztowniak, Konrad Frysztak, Wojciech Skurkiewicz, Sławomir Adamiec i Szymon Wydra, a także eksperci i całe środowisko szkolne.