Transport polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do zakładów karnych poza Warszawą

Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik, znani politycy należący do partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), zostali przetransportowani z aresztu w stolicy kraju, Warszawie, do innych placówek penitencjarnych. Kacper Kamiński, syn Mariusza, podzielił się na swoim profilu w mediach społecznościowych informacją, że jego ojciec został przekazany do zakładu karnego w Radomiu, natomiast Wąsik trafił do instytucji karnej „w Ostrołęce”. Konkretniej mówiąc, dotyczy to miejscowości Przytuły Stare, na terenie której funkcjonuje wspomniany zakład.

Konsekwencją prawomocnego wyroku skazującego Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na odbycie kary pozbawienia wolności było ich zatrzymanie w Pałacu Prezydenckim we wtorek. Następnie przewieziono ich do komendy policji, a ostatecznie skierowano do aresztu śledczego na warszawskim Grochowie. Według Roberta Zielińskiego w kolejnym dniu tygodnia, politycy zostali przeniesieni do innych zakładów karnych.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik kontynuują odbywanie swojej kary w więzieniach zlokalizowanych w Radomiu oraz „Ostrołęce” (w rzeczywistości Przytuły Stare). Kacper Kamiński, syn jednego ze skazanych, poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych, że jego ojciec został przeniesiony do Radomia, a Wąsik trafił „do Ostrołęki”, czyli de facto do Przytułów Starych. Przewiezienie obu polityków było wcześniej tematem doniesień portalu Wirtualna Polska. Według informacji serwisu, powodem przeniesienia Kamińskiego do Radomia była obecność szpitala na terenie miasta, którym mógłby zająć się polityk prowadzący głodówkę od momentu rozpoczęcia odbywania wyroku.