Uroczyste poświęcenie kościoła parafialnego Matki Odkupiciela w Radomiu

14 kwietnia w Parafii Matki Odkupiciela na radomskim osiedlu Południe II, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Uroczystości przewodniczył biskup Marek Solarczyk, którego słowa podkreślały, iż to miejsce zawsze było, jest teraz i zaufanie niesie, że będzie przez wieki miejscem, gdzie Bóg objawia moc swojej łaski.

Równocześnie z biskupem Solarczykiem, Mszę Świętą koncelebrowali między innymi proboszcz parafii, ksiądz kanonik Stanisław Kosowicz oraz inni kapłani pochodzący z tej parafii i pełniący tu kiedyś służbę. Wszyscy zgromadzili się z okazji niepowtarzalnej liturgii na cześć poświęcenia nowego domu modlitwy.

Wierni z entuzjazmem uczestniczyli w tym dniu, błagając biskupa o poświęcenie świątyni oraz ołtarza. Tego dnia poprzedzonego były misje święte, obchody Zmartwychwstania Pańskiego oraz Święto Miłosierdzia Bożego, co dodatkowo nadawało wyjątkową atmosferę tej uroczystości.

Biskup radomski podkreślał wyjątkowość tego momentu dla życia i wiary parafian oraz całej parafii Matki Odkupiciela. Wyraził radość i wdzięczność za trud, poświęcenie i zaangażowanie księdza proboszcza oraz wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej świątyni. Jednocześnie zaznaczył, że celebracja Eucharystii wraz z obrzędem poświęcenia kościoła przypomina o tym, jak ważne jest to miejsce – jako miejsce, gdzie Bóg objawia swoją łaskę.