X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Radomiu przyciąga tłumy podczas Dni Otwartych

Dni Otwarte organizowane przez X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego w Radomiu, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem społeczności. Szkoła ta, stanowiąca wyjątkowy punkt na edukacyjnej mapie Radomia, w ostatni piątek i sobotę zaprezentowała swoje możliwości edukacyjne dla licznych ośmioklasistów oraz ich opiekunów, którzy zdecydowali się odwiedzić placówkę.

X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego cieszy się nieprzeciętnym prestiżem, a nazwa placówki jest jej wizytówką i symbolem wyjątkowości. Szkoła ta wyróżnia się na tle innych placówek regionu Radomia, oferując wyłącznie klasy integracyjne, gdzie nie ma więcej niż 20 uczniów na klasę. Jak podkreśla Dyrektor szkoły Wiktor Karoń, istotną rolę we wzajemnych relacjach uczniów i nauczycieli odgrywa empatia. Dodatkowo, doskonałe położenie szkoły przy ul. Czachowskiego 1, w pobliżu dworca, czyni ją atrakcyjną dla uczniów z różnych części regionu.

Podczas Dni Otwartych, odwiedzający mieli szansę na bliższe zapoznanie się z życiem szkoły. Uczniowie i nauczyciele chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, a dyrekcja odpowiadała na wszelkie pytania gości. Oprócz tego, w licznych pracowniach czekało na nich wiele atrakcji. Między innymi pokazy chemiczne, prezentacje biologiczne, puzzle geograficzne czy quizy historyczne. Nie zabrakło też warsztatów z zakresu geologii, origami, domino matematycznego oraz gier i zabaw językowych w języku angielskim i niemieckim. Dodatkowo goście mogli zobaczyć prezentacje informatyczne i fizyczne oraz łamigłówki polonistyczne i gry wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych.