W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypadła na niedzielę: zmieniony porządek mszy świętych

Wigilia Bożego Narodzenia w 2017 roku przypada na niedzielę, co skłoniło wielu wiernych do uczestnictwa w zwyczajowych niedzielnych nabożeństwach. Każda parafia ma zaplanowaną pasterkę, ale nie zawsze o tradycyjnej godzinie północy.

Czwarty dzień grudnia to moment, kiedy kościoły celebrują niedzielne msze święte. Niemniej jednak, w związku z wieczerzą wigilijną, wielu parafiom zdecydowało się odwołać popołudniowe nabożeństwa. W katedrze w Radomiu, jak to jest zwyczajem, o godzinie 11 dzieci zgromadziły się na mszy. Niestety, nabożeństwa o godzinie 18 i 20 zostały odwołane. Tradycyjnie o północy wierni będą mogli uczestniczyć w pasterce. Jednakże, podczas uroczystości Bożego Narodzenia nie będzie mszy świętej o godzinie 6 rano. Reszta mszy odbywać się będzie według regularnego porządku niedzielnego.

Chociaż większość parafii ma zamiar rozpocząć pasterkę o północy, istnieją pewne wyjątki. W parafii św. Rafała Kalinowskiego, położonej na radomskim Ustroniu, pasterka odbędzie się o godzinie 22.30. Biskup ordynariusz Marek Solarczyk będzie w niej uczestniczył. Ta parafia obchodzi właśnie 40-tą rocznicę odprawienia pierwszej mszy świętej w kościele parafialnym.