Zaczęła się internetowa licytacja pisanek wielkanocnych dla ratunku zdrowia 13-letniego Wiktora z Radomia

W miniony piątek rozpoczęła się aukcja online, na której można nabyć pisanki stworzone przez samorządowców miasta Radomia, miejscowych twórców, pracowników służb mundurowych i aktywistów społecznych. Celem tej inicjatywy jest zebranie funduszy na leczenie Wiktora, trzynastolatka cierpiącego na poważne schorzenia serca.

Pisanki były malowane podczas spotkania zorganizowanego w tradycyjny sposób przez Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia. Po zakończeniu twórczego procesu, ozdoby wielkanocne zostały umieszczone na licytacji w sieci, która będzie otwarta do północy w najbliższą niedzielę.

Całość środków uzyskanych ze sprzedaży pisanek zostanie przekazana na sfinansowanie leczenia Wiktora Krawczyńskiego. Tego 13-letniego mieszkańca Radomia od urodzenia dręczą ciężkie problemy kardiologiczne. Mimo kilku przeprowadzonych operacji, chłopiec nadal potrzebuje stałej rehabilitacji i oczekuje na kolejny zabieg chirurgiczny.

Radom od wielu lat przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą organizuje tego rodzaju akcje charytatywne. Przykładowo, ostatnia licytacja bożonarodzeniowych bombek choinkowych przyniosła 25,5 tys. złotych. Zebrane w ten sposób fundusze posłużyły na leczenie i rehabilitację dwuletniej Zuzi, która przyszła na świat z wrodzonym niedorozwojem kości udowej.