Zastrzyk finansowy na rozwój infrastruktury drogowej w mazowieckich samorządach

Artur Standowicz, pełniący funkcję wicewojewody mazowieckiego, dokonał przekazania niemal 13 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla trzynastu jednostek samorządowych z województwa mazowieckiego.

Porozumienia z reprezentantami poszczególnych gmin zostały sfinalizowane w środę, 11 października, podczas spotkania, które odbyło się w radomskim Starostwie Powiatowym.

Wicewojewoda Artur Standowicz podkreślił znaczenie inwestycji w rozwój drogowy: „Patrząc na nasze województwo, można odnieść wrażenie, że jest to jeden wielki plac budowy – zwłaszcza, jeśli mowa o drogach. To jednak bardzo pozytywne zjawisko. Przecież dobrze rozwinięta sieć dróg to nie tylko gwarancja bezpiecznych i komfortowych podróży, ale również możliwość dynamicznego rozwoju lokalnej społeczności”.

Jednym z beneficjentów tej hojnej dotacji okazała się gmina Jedlińsk. Wójt tej gminy, Kamil Dziewierz, opowiedział o planach związanych z wykorzystaniem otrzymanych funduszy: „Jako samorząd, otrzymaliśmy ponad 1,5 miliona złotych, które przeznaczymy na remont gminnej arterii komunikacyjnej – od drogi wojewódzkiej do rzeki Tymianki. Ulica Kasztanowa, która obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym, zostanie gruntownie zmodernizowana. Planujemy kompleksową odbudowę, wzmocnienie poboczy i położenie zupełnie nowej nawierzchni. Mam nadzieję, że ta inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi – zarówno tych poruszających się pojazdami, jak i pieszych”.