Zbiórka funduszy dla 13-letniego Wiktora z Radomia: Internetowa licytacja pisanek przyniosła 14,4 tys. zł

Radomski magistrat poinformował w poniedziałek o udanej internetowej licytacji pisanek, której cały dochód w wysokości 14,4 tys. zł zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniego mieszkańca miasta, Wiktora. Chłopiec od urodzenia boryka się z poważnymi problemami serca.

Pisanki, które zostały wystawione do licytacji, powstały dzięki zaangażowaniu samorządowców, artystów, przedstawicieli służb mundurowych, dziennikarzy i lokalnych społeczników z Radomia. Wszystkie one zostały pomalowane podczas jednego ze spotkań, które jak co roku organizuje prezydent miasta Radosław Witkowski. Licytacja rozpoczęła się w piątek i trwała do północy niedzielnego dnia.

Największą cenę, równą 2,1 tys. zł, osiągnęła pisanka pomalowana przez prezydenta Radomia. Ozdoby wielkanocne wykonane przez wiceprezydentki miasta także były gorąco licytowane. Pisankę stworzoną przez Martę Michalską-Wilk nabywca wylicytował za 2 tys. zł, natomiast tę od wiceprezydent Katarzyny Kalinowskiej, udało się sprzedać za 1,4 tys. zł. Pisanka od wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego została sprzedana za 1,1 tys. zł.

Zyski ze sprzedaży pisanek zostaną przekazane na pokrycie kosztów leczenia Wiktora Krawczyńskiego, trzynastolatka z Radomia, który od początku swojego życia zmaga się z ciężkimi chorobami serca. Młody pacjent już kilkakrotnie przechodził operacje, regularnie musi uczestniczyć w rehabilitacji i obecnie oczekuje na kolejny zabieg operacyjny.