Żegnanie Ireneusza Tarwackiego – legendy Radomiaka Radom

Pokłonić się pamięci i oddać hołd Ireneuszowi Tarwackiemu, zasłużonemu dla Radomiaka Radom byłemu piłkarzowi i wieloletniemu trenerowi bramkarzy w grupach młodzieżowych, przyszli nie tylko jego najbliżsi, ale również przyjaciele, a także obecni i byli zawodnicy klubu.

Ireneusz Tarwacki zakończył swoją ziemską podróż 29 października, ulegając długotrwałej i ciężkiej chorobie. Miał zaledwie 49 lat. Uroczystość pogrzebowa, podczas której odprawiono mszę świętą żałobną miała miejsce w piątek, 3 listopada. Toczyła się w kościele Matki Bożej Królowej Świata, który znajduje się na ulicy Grzybowskiej w Radomiu.

Świątynia ta stała się miejscem spotkania dla setek osób, które chciały uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu Tarwackiego. Wśród nich znaleźli się członkowie pocztu sztandarowego radomskiego klubu. Nie zabrakło również symboli i kolorów Radomiaka Radom, które zdobiły ogromny wieniec żałobny.

Po nabożeństwie przeczytano list od najbliższej rodziny zmarłego trenera, który brzmiał: „Zawsze mogliśmy polegać na twoim wsparciu i pomocy, której nigdy nie odmawiałeś. Choć często skrywałeś swoje emocje, to nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że byliśmy dla ciebie całym światem.”