Dyrektor Elektrowni, Włodzimierz Pujanek, przywitał zgromadzonych na tarasie widzów. Wystawa wprowadziła ich w świat mody, który posłużył artyście jako źródło inspiracji, za pośrednictwem rzeźbiarza i kuratora wystawy, Romualda Bochyńskiego.
Prezentowane na wystawie rzeźby przedstawiały modelki w ekstrawaganckich strojach inspirowanych projektami znanych krawców. Artystka Agata Agatowska wyjaśniła, że rzeźby te powstały w oparciu o pokazy mody, a główni projektanci, którzy mieli na nią wpływ, byli znani w branży modowej.
Romuald Bocheński opowiadał, że Agatę Agatowską fascynowała moda, którą postrzegała jako zjawisko kulturowe. Badała współzależność dwóch odrębnych kultur – wysokiej, elitarnej i popularnej, masowej.
Wystawa na tarasie Elektrowni to wyjątkowa gratka, ponieważ został on zaprojektowany tak, by stanowić część przestrzeni wystawienniczej. Obszar ten jest specjalnie stworzony do wystaw przestrzennych, gdzie artyści mogą zaprezentować swoje figury lub instalacje. Na wystawie można zobaczyć sześć rzeźb figuratywnych wykonanych z różnych materiałów, takich jak brąz i plastik.