Kreacja ekspozycji muzealnej upamiętniającej historię sportu w Radomiu

Planuje się utworzenie stałej wystawy, która będzie świadectwem historii radomskiego sportu. Taka ekspozycja ma zagościć w świeżo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Radomiu. Informacje o zakończeniu przetargu dotyczącego prac adaptacyjnych podano do publicznej wiadomości przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zgodnie z komunikatem radomskiego ratusza, wydanym w środę.

Przetarg na realizację tego projektu wygrała firma z siedzibą w Warszawie. Jej propozycja finansowa oscylowała wokół kwoty niemalże 1,4 miliona złotych. Wyznaczono wykonawcy dwa miesiące na ukończenie prac adaptacyjnych.

Muzeum Sportu ma znaleźć swoje miejsce na poziomie korony trybun nowoczesnej hali przy ulicy Struga. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski, podkreślił w mediach społecznościowych, że pragnie ukazać historię sportu w swoim mieście w sposób atrakcyjny i nowatorski, wykorzystując zgromadzone eksponaty oraz multimedia. Dodatkowo zapewnił, że odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z dokonaniami radomskich sportowców na przestrzeni lat.

Hala widowiskowo-sportowa w Radomiu, która ma stać się domem dla Muzeum Sportu, jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu na Mazowszu. Ta arena sportowa, posiadająca widownię mogącą pomieścić ponad 5 tysięcy osób, została oddana do użytku pod koniec 2021 roku. Oficjalne uroczystości związane z jej otwarciem odbyły się w kwietniu 2022 roku.