Mundurowi z Radomia zapraszają na świąteczną zbiórkę krwi w ramach 12. edycji akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”

Decydującym wydarzeniem w kalendarzu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu oraz Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Placówce SG w Radomiu w tym roku jest zbiórka krwi zaplanowana na 14 grudnia. Będzie to ostatnia taka inicjatywa w bieżącym roku organizowana przez te jednostki.

To unikalne wydarzenie wpisuje się w 12. edycję ogólnopolskiej kampanii honorowego oddawania krwi o nazwie „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, której głównym organizatorem jest Straż Graniczna. Zbiórka krwi na święta stanie się częścią tej kampanii, dzięki czemu mundurowi z Radomia będą mogli przyczynić się do ratowania życia i zdrowia potrzebujących.

Na dodatek, od strony sportowej, inicjatywę tę poprze drużyna siatkarska Moya Radomka Radom, pokazując swoje solidarne wsparcie dla lokalnej społeczności.

12. edycja akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” jest prowadzona w różnych jednostkach Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Więziennej. Celem jest nade wszystko pomoc w ratowaniu życia i zdrowia, a akcja ta rozszerza się również na inne instytucje i organizacje oraz punkty krwiodawstwa. Patronat nad tym wydarzeniem obejmują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia oraz Krajowa Administracja Skarbowa.