Spotkanie ze Sztuką – warsztaty teatru lalkowego w Radomskim Centrum Onkologii

Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania ze Sztuką”, które odbędzie się 22 stycznia 2024 roku, w poniedziałek. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 16, a wejście na nie jest bezpłatne.

Spotkanie, które odbędzie się już w następny poniedziałek, jest częścią współpracy między Radomskim Centrum Onkologii a Teatrem Powszechnym w Radomiu. Miejsce wydarzenia to siedziba Centrum na ulicy Uniwersyteckiej 6A w Radomiu. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 16.

Zaproszenie na wydarzenie skierowane jest do wszechstronnej publiczności – pacjentów Centrum Onkologii oraz mieszkańców Radomia i okolic, szczególnie tych zainteresowanych sztuką i teatrem. Spotkanie będzie prowadzone przez aktorów z Teatru Powszechnego w Radomiu – Pana Przemysława Boska i Panią Milenę Jóźwiak. Spotkanie nosi tytuł „Zrób to sam – sztuka teatru ożywionej formy” i pozwoli uczestnikom wypróbować swoje siły w roli lalkarza i twórcy lalek – spotkanie będzie bowiem połączone z warsztatami.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się podstaw pracy z lalkami, zdobyć wiedzę na temat różnych technik manipulacji nimi, dowiedzieć się, jak tworzyć proste ruchy i ekspresje lalki oraz jak stworzyć scenki dla swoich postaci. Będzie to również doskonała okazja do współtworzenia i wymiany pomysłów z innymi uczestnikami.