Wizz Air nadal oferuje połączenia Radom-Larnaka, zmieniając jednak częstotliwość lotów

Lotnisko w Radomiu będzie nadal obsługiwane przez węgierskiego przewoźnika Wizz Air, który utrzyma swoje połączenie do Larnaki na Cyprze. Jest jednak zaplanowana modyfikacja odnośnie do częstotliwości tych połączeń.

Wśród dwóch stałych operatorów korzystających z radomskiego portu lotniczego, Wizz Air jest jednym z nich, regularnie organizującym loty. Do końca marca przewoźnik ten planuje przeprowadzić dwa loty tygodniowo z Radomia do Larnaki.

W okresie od kwietnia do czerwca, wraz z wejściem w życie nowego, letniego rozkładu lotów, te będą się odbywały w czwartki i niedziele, zamiast jak dotąd w środy i soboty. Także pasażerowie będą musieli dostosować się do nowych warunków i przesiadać do mniejszych samolotów. Dodatkowo, w miesiącach letnich – lipcu, sierpniu, wrześniu oraz październiku, samoloty Wizz Air będą latały w poniedziałki i piątki.

Na obecny moment przygotowano harmonogram lotów na tej trasie aż do 25 października.

Wciąż jednak nie ma pewności, czy węgierski operator zdecyduje się na uruchomienie długo oczekiwanych przez mieszkańców Radomia tras do: Norwegii, Holandii czy Wielkiej Brytanii.